Erkeklerin için özel olarak tasarlanan el yapımı gümüş yüzük modelleri, son yıllarda modern dizaynlar ile karşımıza çıkıyor. Her zevke hitap eden çok özel desen ve figürlere sahip olan 925 ayar erkek yüzük modelleri modelleri, yüzük seçmekte zorluk seçen beyler için bu yıl oldukça fazla alternatif ile vitrinlerde yerini almaktadır. Sizler de takı kullanmayı ve özellikle takı olarak yüzükleri tercih ediyorsanız, 2015 yılının en şık ve iddialı erkek yüzük modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

925-ayar-erkek-yuzukleri

Erkeklerin geçmişten günümüze en çok beğendiği 925 ayar yüzükler; dini motifli ve desenli, Osmanlı temalı, barok desenli ve doğal taşlı modellerdir. Bunun yanı sıra; taşsız erkek yüzükleri de sade ve klasik takılar kullanmayı seven beylerin favorisi olmaktadır. İster taşlı ister taşsız olsun, gümüş erkek yüzük koleksiyonlarında özel tasarım ve el yapımı yüzükler, erkeklere hediyelik alışverişine çıkanlara önereceğimiz bir numaralı hediyeliklerdir.

Erkek yüzüklerinde kullanılan doğal taşların her biri şifa verici özelliklere sahiptir. Bu nedenle, yüzük alışverişine çıkacak beylerin tercihi genellikle zümrüt, ametist, akik, oniks, safir, yeşim, lapis, firuze, ay taşlı gibi farklı şifa verici özellikleri bulunan yüzükler oluyor. Yine, Erzurum el işçiliği ile dizayn edilen el yapımı erkek yüzükler de, dini yazılı ve Osmanlı tuğralı özel figürler ile hayat buluyor. Bu yüzükleri beyler ister özel günlerde, isterlerse gündelik hayatlarında saat ve bileklikleri ile kombin yapabilirler.