Selçuklu imparatorluğundan günümüze kadar ulaşan çift başlı kartal arması, takı ve aksesuar sektöründe sıkça kullanılan özel ve tarihi izler taşıyan simgelerden biri haline gelmiştir. Özellikle erkek takı sektöründe çift başlı kartal figürüne sıkça rastlamaktayız. Yırtıcı ve gökyüzünün en güçlü kanatlısı olan kartal, bu aksesuarlarda da kendine güveni ve gücü sembol etmektedir.

Kartal-armali-erkek-yuzuk-modelleri

925 ayar erkek gümüş erkek yüzüklerinin popüler sembollerinden biri olan çift başlı kartal; zirkon, peridot, safir ve mineli özel taş süslemeleriyle daha bir çekici hale geliyor. Özellikle siyah taşlı ve mineli erkek yüzüklerinde bu sembol bir hayli şık ve klas görünmektedir.

Kartal armalı erkek yüzük modelleri; kare, dikdörtgen ve oval doğal taşların üzerine özel olarak işlenmiş ve yanlarına kartal figürleri işlenerek ortaya çıkan modellerdir. Bu modellerin yanı sıra; daha sıra dışı ve özgün kartal armalı erkek yüzükleri de yeni gümüş erkek takı koleksiyonlarında mevcuttur.

Dayanıklı bir kaplama ile hazırlanan kartal armalı erkek yüzükleri; çizilmeye ve kararmaya karşı dirençli bir şekilde satışa sunulmaktadır. Sizler de bu özel yüzükleri, her ortamda kullanabilirsiniz. Hatta kartal armalı erkek yüzükleri özel günlerde beylere hediyelik olarak da tercih edilebilecek şıklıkta takı ve aksesuarlardır.

Anadolu Selçukludan günümüze ulaşan çift başlı kartal armalı figürler ile süsleniş özel el yapımı erkek yüzük modelleri arasından sizler için en güzellerini seçtik. Fiyat ve marka bilgisi için yazı altına yorum bırakabilirsiniz.