Klasik bir hale gelen Osmanlı temalı erkek yüzük modellerinde kullanılan semboller, tarihten izler taşıyor. En yaygın kullanılan sembollerin başında ise, Osmanlı Tuğrası gelmektedir.

Osmanli-tugrali-erkek-yuzuk-modelleri

Osmanlı tarihinden esinlenerek hazırlanan erkek yüzük kreasyonlarında; revaçta olan modeller genellikle, taşlı ve yanları desenli yüzüklerdir. Osmanlı desenleri ile süslenen bu yüzükler, hediyelik erkek yüzüğü alışverişlerinde de tercih edilebilir.

Osmanlıdan ilham alınarak günümüz modern tasarımları ile hazırlanan 925 ayar erkek yüzükleri, bilhassa takı trendlerinde son yılların yükselen temasıdır. Popüler figürler kullanılan bu yüzükler; Osmanlıdan günümüze kadar ulaşan semboller, doğal taşlar ve desenler ile adeta göz kamaştırıyor.

Yeni sezon erkek yüzüklerinde favori olan Osmanlı figürleri; Osmanlı Tuğra motifli, Osmanlı Sancağı figürlü, Osmanlı Armalı, ay yıldızlı Osmanlı Sancağı, çift başlı kartal, Padişah Tuğralı sembolleridir. Bunun yanı sıra; Osmanlı Anadolu desenlerinin hakim olduğu gümüş erkek yüzükleri de görülmeye değer tasarımlardır.

Erkekler, genellikle yüzük alışverişlerinde eski kültürlerden kalma semboller ve tarihin izlerini taşıyan motifleri tercih ederler. Selçuklu kültürüne ait ve günümüze ulaşan sembollerin de yüzük tasarımlarında sıkça kullanıldığını görmekteyiz.

Mistik ve otantik figürleri takılarda sevenler için, Osmanlı Tuğralı erkek yüzükleri vazgeçilmezler arasındadır. Bu kategoride çok fazla yüzük seçeneğinin sizleri beklediğini söyleyebiliriz. Her zevke hitap eden, özel tasarım ve el yapımı Osmanlı erkek yüzüklerine sizler de çok cazip fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.