Yapılan arkeolojik kazılarda, eski çağlarda altın takı nesnelerine rastlanmıştır. Üç bin yıl öncesine dayanan takı geleneği, yüzük, bileklik ve küpe gibi farklı aksesuarlarda kendini gösteriyor. Geçmişte yüzüklerin erkekler tarafından hangi mesleğe mensup olduğunu işaret etmesi için kullanıldığı bilinmektedir. Örneğin; şifacıların orta çağda özel sembol yüzükleri mevcuttu. Harf ve semboller ile bütünleşen bu yüzükler, Avrupa ve Amerika’da üst düzey ailelerin özel mühürler ile kullandıkları takılar olarak geleneğini sürdürmüştür. Günümüzde ise; altın ve gümüş erkek yüzük modeller, erkeklerin aksesuar kombinlerini tamamlayan yegane takılardır.

Ozel-yapim-erkek-yuzukler

Özel yapım erkek yüzük modelleri; 925 ayar gümüş ve el işçiliği ile şekillenerek vitrinlerde sergileniyor. Yeni gümüş koleksiyonlarında ayrıcalıklı bir yeri olan 925 ayar özel yapım erkek yüzük modelleri; eski Türk uygarlıklarından günümüze ulaşan sembol, figür ve desenler ile buluşmaktadır. Selçuklu ve Osmanlı zamanına ait padişah tuğraları, devlet armaları, Osmanlı Anadolu desenleri, Barok desenleri 925 ayar erkek yüzüklerine özel bir el işçiliği ile uygulanmaktadır.

Erkek yüzük modelleri arasında belki de en özel hediyelikler olan el yapımı yüzükler; her bütçeye hitap eden takılardır. Bu yüzüklerde kullanılan Erzurum el kalem işçiliği ve farklı ebatlardaki doğal taşlar, yan kısımlarda yer alan özel motifler erkek yüzüklerinin klasik temasıdır. Tabi; farklı ve özgün modellerde de özel yapım erkek yüzükleri uygun fiyatlar ile beylerin beğenisine sunulmaktadır.