Yıldız taşı olarak da bilinen safir taşı; gece mavisi, kırmızı, pembe, gri, kahverengi gibi farklı renklerde olmaktadır. Bu doğal altın ve gümüş takı sektöründe, takıları daha bir ihtişamlı hale getirmek için kullanılır. Özellikle 925 ayar gümüş erkek yüzüklerinde çok özel tasarımlara sahip, el emeği ile hazırlanan safir taşlı süslemeler 2015 yılı erkek takı modasının en çok beğenilen modelleri oldu.

safir-tasli-erkek-yuzuk-modelleri

Elmastan sonra en sert taş olarak da bilinen safir taşı ile süslenen takılar, göz kamaştırıcı güzellikleri ile görenleri adeta kendilerine hayran bırakıyorlar. 925 ayar erkek yüzüklerinin ortasına yerleştirilen bu doğal ve enerji veren taşın başka faydaları da bulunmaktadır. Örneğin; safir taşının özgürlü ve güven hislerini uyandırdığı, bireylere pozitif enerji verdiği bilinmektedir. Aşkın sembolü olarak da bilinen safir taşını sizler de takı ve aksesuarlarınızda tercih edebilirsiniz.

Otantik görünümlü erkek yüzük modellerinden biri olan safir taşlı erkek yüzükleri; oval, kare ve dikdörtgen gibi farklı şekillerde mevcuttur. Bu yüzüklerin yanlarında ise; özel Anadolu, Osmanlı ve Barok desenleri yer alır. Hakiki safir taşlı erkek yüzüklerinde yine dini motiflerin yer dindiğini görmekteyiz. Farklı zevklere ve stillere hitap eden ve özel kreasyonlarda buluşan bu anlamlı ve şık yüzükleri sizler de satın aldıktan sonra parmağınızdan hiç çıkarmak istemeyeceksiniz. Yazımızın devamında 2015’in en güzel safir taşlı erkek yüzük modelleri sizleri bekliyor.