Erkeklerin geçmiş yüzyıllardan günümüze kadar yaygın olarak kullandıkları yegane takılardan biri olan gümüş yüzüklerin her biri çok özel tasarımlara sahiptir. Eski uygarlıklarda mevki ve meslek temsil eden özel damga ve tuğraların yer aldığı bu aksesuarlar, artık sadece aksesuar olarak kullanımı yaygınlaşan ve her geçen yıl farklı modellerin çıkarak beylerin zevkine hitap edildiği takılar haline gelmiştir.

Tasli-erkek-yuzuk-modelleri-2015

Erkek yüzük koleksiyonlarında, çok şık süslemeler yer almaktadır. Favori modeller ise; taşlı erkek yüzükleri olmaktadır. Çeşitli doğal taşlar ile özel olarak tasarlanan el yapımı, 925 ayar erkek yüzük modelleri, geçmişe ait çok anlamlı figür ve motifleri de yeniden canlandırıyor. Osmanlı hanedanlığına ait özel desen ve sembollerin kullanıldığı gümüş erkek yüzük modelleri; genellikle yüzüğün üzerindeki doğal taşın merkezine işlenmektedir. Yine, kenarları mineli ve oniks taş işlemeli erkek yüzük modelleri de, taşlı yüzük alışverişine çıkacak olanlara tavsiye ettiğimiz şık tasarımlardır.

Özel koleksiyonlarda çok özel desen ve doğal taşlar ile birleşen erkek yüzük modelleri, ucuz ve şık bir hediyelik arayışında olanlara tavsiye ettiğimiz hediyeliklerdir. Oniks taşlı, akik, malakit, zirkon, ruby, ametist, sedef, safir, lapis gibi doğal taşlar; erkek yüzük modellerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu taşların her birinin taşıdıkları şifa verici anlamlar farklılık göstermektedir. Sakinleştiren, enerji veren gibi çeşitli özellikleri bulunan doğal taşlar ile süslü erkek yüzük modelleri; oval ve kare gibi özel tasarım ve yanlarında yer alan işlemeler ile sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çok özel takılar olarak, 2015 yüzük koleksiyonlarında sahiplerini bekliyor.