Sade, spor, gösterişli gibi farklı stillere hitap eden erkek yüzük modelleri arasında daha klasik ve sade bir dizayn yüzük arayışında olan beylerin ilk tercihi genellikle taşsız erkek yüzükleri olmaktadır. Taşsız erkek yüzükleri, özel tasarım süslemeler ile 2015’in en trend gümüş yüzük modelleri arasında yerini aldı. Bu yüzüklerin erkekler tarafından bu kadar beğenilmesinin en önemli nedenlerinden biri ise; her ortamda ve her kıyafet ile kullanabiliyor olmalarıdır. Sizler de farklı kıyafet kombinleri ile uyum sağlayacak bir yüzük arayışındaysanız, taşsız yüzüklere göz gezdirmenizde fayda var.

Tassiz-gumus-erkek-yuzuk-modelleri

Taşsız erkek yüzüklerinde Osmanlı desenleri, dini desenler ve Barok desenleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Taşsız erkek yüzükleri; dini yazılı ve farklı figürler ile farklı tarzları yansıtır. Özel işlemeler ile süslenen bu el yapımı erkek yüzükleri, orta yaş erkelerin de en çok tercih ettikler takılar arasındadır. Bu nedenle, babalar günü gibi özel günlerde babasına hediye olarak ne alacağına karar veremeyenlere, taşsız gümüş erkek yüzük modellerini öneriyoruz.

Erkeklerin takı olarak tercih ettikleri gümüş yüzüklerde alternatifler bir hayli fazladır. Evli erkekler alyanslarının yanına gümüş bir yüzük almaya karar verdiklerinde, daha çok taşsız yüzüklere yönelirler. Bunun da nedeni, alyansları ile uyum sağlamasıdır. Doğal taşlı yüzükler, renkli olmaları neticesinde alyansla uyumlu olmazlar. O nedenle, sizler de gümüş yüzük seçerken alyansınıza uyumlu olmasına dikkat edin.